Sunday, July 21, 2013

Anggota GATERA



Anggota GATERA (sehingga Jun 2013; ditubuhkan 17 Mei 2013)

Dr. Shaharir bin Mohamad Zain, Akademi Sains Malaysia, Pengerusi
             GMP  (Ketua). 012-2361967. riramzain@yahoo.com

Saterawan Negara:
Dato’ A. Samad Said, 0126172806
Dato’ Dr. Anwar Ridhuan,0122035078 . 1anwarridhwan@gmail.com
Prof. Emeritus Muhammad Hj. Salleh,  0134882540, mhs0042@gmail.com
Dato’ Prof. Emeritus Shahnon Ahmad, 0125694280

Profesor Emeritus:
Dr. Abdullah Hassan, ilmuwan dan budayawan, 0166611530, profabdullah@pts.com.my
Dr. Ahmat Adam, sarjana sejarah, 0193506325, ahmatadam41@gmail.com

Profesor :
*Dr. Abdul Aziz bin Jemain, sarjana statistik, azizj@ukm.my (22 Mei 2013)
Dr. Barjoyai Bardai, sarjana pengurusan, 012-2738414, barjoyaibar@gmail.com  
Dr. Ismail bin Mohd, sarjana matematik, 0122881074, ismail_ayah_irma@yahoo.com
+Dr. Md Nor Othman, sarjana pemasaran, mohdnor@um.edu.my
Dr. Mohamed Aslam B. Mohamed Haneef, sarjana Ekonomi Islam ,
019-2874882, mdaslam@iium.edu.my
*Dr. Mohamed Hatta Shaharom, Sarjana Psikiatri Forensik dan Perubatan Islam, hattashaharom@yahoo.com
Dr. Mohd Nazari Ismail, sarjana pentadbiran perniagaan antarabangsa, 019-2404587,
Dr. Mokhtar Abdullah, sarjana statistik , 0111-6200145, profmokh@gmail.com; mokhtar_abdullah@unisel.edu.my
*Dr. Omar Yaakob, sarjana Kejuruteraan Marin, omar_yaakob@yahoo.com
*Dr. Rehan Karim, sarjana kejuruteraan awam, mrehan57@gmail.com
*Dr. Rushami Zien Yusoff, sarjana pengurusan kualiti, rushamizien@yahoo.com
Dr. Wan Manan, Pengerusi Pergerakan Tenaga Akademik Malaysia (GERAK), wanmanan@kb.usm.my
Dr. Wan Ramli bin Wan Daud, sarjana kejuruteraan kimia, Akademi Sains Malaysia, Presiden ASASI,  0193876267,

Sarjana/Ilmuwan:
Dr. Abdul Halim Muhammad, sarjana syar’iyah dan undang-undang perbandingan, 012-2950667, abhalim45@yahoo.com.
+Dr. Aida Idris, sarjana keusahawanan dan sosioekonomi, aida_idris@um.edu.my
*Dr. Ismail bin Abdullah, 0193860824, isbah88@yahoo.com (29 Mei 2013)
*Dr. Salleh bin Harun, Sarjana Fizik 019965478 (5 Jun 2013)
*Dr. Selamat Aliman, Sarjana Pembangunan Terlestarikan, sba5648@gmail.com
*Ir. Hj. Asari Daud (PM), pakar kejuruteraan air, asari02@hotmail.com
Dr. Ghazali Basri, sarjana perbandingan agama, 0162211345, ghazali.basri@gmail.com
*Dr. Harlina Halizah Siraj (PM), sarjana pendidikan perubatan , 0123243134, drharlina.siraj66@gmail.com
Dr. Maszlee Malik (PM), sarjana sains politik UIAM, 017-2360435,
Dr. Mat Rofa Ismail (PM), sarjana matematik Islam,0173460535 . mrofa@yahoo.com
*Dr Mohd Faudzi Mohd Yusoff (PM), sarjana logistik dan keselamatan jalanraya
*Ustaz Dr Mohd Parid Sheikh Ahmad (PM), Sarjana Syariah dan Ekonomi Islam, Presiden Pertubuhan IKRAM Malaysia, ghedan1@yahoo.com
Dr. Muhammad Alinor Abdul Kadir, sarjana matematik, Setiausaha ASASI, 0166724825, asasi@kesturi.net
Dr. Noriah Mohamed, sarjana Kesusasteraan Melayu, nong.mohamed@gmail.com
Dr. Paridul Adras Ismail, sarjana pendidikan, 0193917642, pariduladras@yahoo.comgmail.com
Dr. Pisol Maidin (PM), sarjana etnosains kejuruteraan,  019-3330017, imfisol@gmail.com
Dr. Tajul Ariffin bin Nordin, sarjana pendidikan sains, 019-3164151
Dr. Zaid bin Ahmad (PM), sarjana ketamadunan , 019-3742021. zaid_a@putra.upm.edu.my
Dr. Zulkifli Hassan (PM), sarjana undang-undang. zul361977@yahoo.com
*Dr. Zuraidah Abdullah (PM), sarjana pendidikan kepimpinan, along_zurree@yahoo.com
*Sdr. Mohamad Saidy (PM), sarjana pengurusan, mohamadsaidy@yahoo.com
Sdr. Mohd Tarmizi Hasrah, sarjana linguistik Melayu, 0179374738.
Sdr. Othman Soh, sejarawan

Budayawan, Sasterawan, Seniman, Profesional dan Penggiat:

Sdr. Dinsman, sasterawan, Presiden PAKSI, 0197172408, dinsman_49@yahoo.com.my
Cikgu Mohd Azmi Abdul Hamid, Presiden Teras. azmiabdulhamid58@gmail.com
Sdr. Syed Ibrahim, Pengerusi GMI, syed2018@yahoo.com

Sdr. Kamaruzzaman Mohamad, SUA GATERA, Himpunan Profesional Muda, 0192828536,
Sdr. Hasni Abas, SUA GMP, 0126412305, hans_gmp62@yahoo.com
Sdr. Kassim Muhamad, SUA PAKSI,  0124753516, barajiwa@gmail.com
*Sdr. Khairul Anuar bin Abdul Manap, SUA I PKPIM, 013-3084064, anuarmanap@gmail.com
*Sdr.Mohamad Raimi Ab Rahim, SUA ABIM. ibnrahim@yahoo.com

*Sdr. Jufitri Johan, Naib Presiden Antarabangsa ABIM , 019-6225100, jufitri1979@yahoo.com

Sdr. Mohamed Nasser Mohamed, Bendahari PAKSI, nasserkobuku@yahoo.com

Sdr. Muhammad Faisal Abdul Aziz , Penolong Setiausaha ABIM,
*Sdr. Hj. Mohd Yunus Aminuddin, AJK Wadah .  mya2191@yahoo.com

*Sdri Ainon Mohd, PST, 0166611439. ainon@pts.com.my


* ikut serta selepas persidangan akhbar GATERA 1
+ blum daftar dlm googlegroup?



1 comment: